برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

برش لیزر فولاد : فروش دستگاه برش لیز فولاد (برش فولاد با لیزر)

برش لیزر فولاد : فروش دستگاه برش لیزر فولاد با گارانتی 5 ساله و 15 سال خدمات پس از فروش ، بدون واسطه و مستقیم از تولید کننده دستگاه برش فولاد در ایران خرید کنید.

برش لیزر فولاد : برش فولاد با لیزر

برش لیزر فولاد : دستگاه برش فولاد با لیزر

برش لیزری یا برش فولاد با لیزر یک تکنیک تولید قطعه ای دیجیتالی است که شامل برش یا حکاکی مواد با استفاده از لیزر است.

برش لیزری می تواند بر روی تعدادی از مواد مانند پلاستیک، چوب، مقوا، فلزات و غیره استفاده شود.

این فرآیند شامل برش مواد با استفاده از یک لیزر قدرتمند و بسیار دقیق است که بر روی یک منطقه کوچک از مواد تمرکز دارد. تراکم انرژی بالا باعث گرم شدن سریع، ذوب شدن و تبخیر جزئی یا کامل مواد می شود.

برش فولاد با لیزر از جمله برش ورق فولادی ، برش قوطی و پروفیل ، برش میلگرد از روشهای متداول برای انجام این کار است.

برش فولاد با لیزر یک گزینه مؤثر، با دوام و مناسب برای ساخت فلز است. تجهیزات لیزر از نظر طراحی و کاربرد با دیگر دستگاه های برش متفاوت است.

به عنوان مثال، برش ورق با لیزر به طور مستقیم با مواد تماس ندارد، به منابع با قدرت بالا وصل است، تحمل برش های محکم تر را دارند. این دستگاه برای به حداکثر رساندن دقت برش، به صورت اتوماتیک کار میکنند.

دستگاه لیزر یک جریان متمرکز فوتونی را بر روی یک منطقه مشخصی از قطعه بازتاب می دهد.

این ماشین‌ها در برش انواع مختلف فولاد، مانند فولاد ضد زنگ و کربنی بسیار موثر هستند.

با این حال، برش لیزر فلزات بازتابنده نور یا هادی گرما مانند آلومینیوم یا مس کمتر کار می کنند.

موادی که برش میخورند، اغلب نوع لیزر مورد استفاده در ساخت را مشخص می کند.

اینکه دستگاه لیزر با مواد مطابقت داشته باشند، از موارد بسیار مهم است که باید به آن توجه شود.

انواع لیزر
رایج ‌ترین سیستم های برش لیزر که در صنعت بکار میرود عبارتند از :

 1. برش لیزرNd: YAG
 2. برش لیزر CO2

فولاد یکی از مقاوم ترین و فلزات موجود در بازار است،

این فلز از 95 درصد آهن، 2 درصد کربن و 3 درصد از آلیاژ تشکیل شده است که این آلیاژ ها می توانند کروم، منگنز و غیره باشند.

ترکیب مقدار کمی کربن با حجم زیادی آهن باعث ساخت فلزی با مقاومت بسیار بالا به اسم فولاد می شود.

دستگاه برش فولاد با لیرز

برش فولاد با لیزر Nd: YAG

معمولا قادر به برش فولاد با ضخامت نزدیک به ۲۰ میلیمتر نیست.

افزایش فیبر نوری با یک مکانیسم گاز کمک کننده اکسیژن می تواند این سیستم های مبتنی بر کریستال را برای برش قطعات فولادی ضخیم تر فعال کند.

این نوع تغییر، با استفاده از لیزر برای پیش گرم کردن فولاد استفاده میشود. در حالی که اکسیژن واکنش گرماده را برای کمک به برش تسریع می بخشد.

برش فولاد با لیزر CO2

لیزر دی اکسیدکربن یک جایگزین قوی تر برای مدل Nd: YAG است .

و از یک محیط گاز به جای کریستال برای تمرکز نور استفاده می کند.

نسبت خروجی به پمپاژ آن اجازه می دهد تا توسط برانگیختن پرتو پیوسته با قدرت بالا، مواد ضخیم را به طور موثر برش دهد.

مرتبط:   دستگاه برش واترجت : waterjet cutting

همانطور که از نام این نوع لیزر مشخص است، گاز لیزر خروجی شامل بخش بزرگی دی اکسید کربن که با مقادیر کمتری نیتروژن، هلیوم و هیدروژن ترکیب می شود می باشد.

با توجه به قدرت برشی این دستگاه، لیزر CO2 توانایی برش و شکل دهی صفحات فولادی بزرگ تا ضخامت ۲۵ میلی متر را دارد.

از آنجایی که فولاد دارای مقاومت مکانیکی بالایی نسبت به سایر مواد است، در صنایع مختلفی که به یک ماده ارزان و در عین حال بسیار مقاوم و قوی نیاز است، گزینه بسیار خوبی محسوب می شود به طوری که امروزه فولاد در صنایع کلان کشور نقش پر رنگی دارد.

برای ساخت فولاد گزینه های زیادی پیش روی شما است که به عنوان آلیاژ استفاده کنید اما اصولا برای این که فولاد خاصیت ضد زنگ بودن پیدا کند از کروم به عنوان آلیاژ استفاده می شود تا بتوانند در موارد بیشتری از این ماده استفاده کنند.

فولاد زد زنگ به لحاظ قیمتی کمی بالا تر از فولاد معمولی می باشد اما کاربرد های بیشتری دارد به همین دلیل عموما از این آلیاژ برای ساخت فولاد استفاده می شود.

همان طور که پیش تر گفته شد مقاومت بالای فولاد باعث شده است که به یکی فلزات رایج برای استفاده صنایع مختلف تبدیل شود و به طبع آن برش فولاد به یک مسئله مهم و جهانی تبدیل شود.

نمونه ای از برش فولاد با دستگاه لیزر

در گذشته برش فولاد تقریبا یک کار غیر ممکن بود اما امروزه با پیشرفت علم و متد های جدید برش کاری با استفاده از لیزر، به راحتی و در کمترین زمان ممکن می توان بر روی اجسام سختی مانند فولاد هم برش ایجاد کرد به طوری که کمترین پلیسه و ضایعات تولید می شود.

برای برش لیزر فولاد با استفاده از دستگاه برش لیزر شما برنامه برش مورد نظر خود را به رایانه ای که به دستگاه متصل است وارد می کنید.

سپس قطعه را روی سینی مخصوصی که بر روی دستگاه تعبیه شده است قرار می دهید،

در این مرحله از کار به علت این که دستگاه برش لیزر رادوکس تمام اتوماتیک است اشعه لیزر طبق برنامه ای که به آن داده اید به نقطه مورد نظر برای برش تابانده می شود و تا زمانی که قطعه خروجی آماده نشود برش را قطع نمی کند.

برای برش لیزر فولاد از گاز CO2 به عنوان لیزر برش دهنده استفاده می شود که کمترین تششعات حرارتی را تولید می کند.

لازم به ذکر است که با استفاده از دستگاه برش لیزر شما امکان ایجاد سوراخ کوچکتری از ضخامت فولاد بر روی آن دارید که یکی از اصلی ترین ویژگی های تکنولوژی لیزری نسبت به سایر روش های برش این موضوع می باشد.

مزایای برش لیزر فولاد

 • سرعت بالای برشکاری
 • قیمت بسیار مناسب
 • قدرت بالای دستگاه برای برش فولاد های ضخیم
 • کمترین میزان پرتی و ضایعات حاصل از برش
 • عدم ایجاد تغییر در ساختار فلز
 • امکان برش قطعات در تیراژ بالا با دقت یکسان
 • عدم نیاز به پرداخت لبه های قطعه پس از برش
 • امکان پیاده سازی طرح های پیچیده برای برش یا حکاکی
 • صرفه جویی در میزان مواد مصرفی
 • اجرای دقیق طرح مورد نظر طبق برنامه ای که به رایانه متصل به دستگاه وارد می شود
مرتبط:   خرید دستگاه لیزری وامی : فروش دستگاه لیزر با وام ، فروش اقساطی دستگاه لیزر

نکات مهم برش لیزر فولاد

 • زاویه کونیک: به معنای تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش است.
 • تولید پلیسه: قطعا هر چه پلیسه تولید شده بعد از برش کمتر باشد کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین‌کاری ثانویه کمتر می‌شود.
 • کرف (Kerf): کرف در واقع کوچک‌ترین شعاع قابل برش را مشخص می‌کند که وابسته به ضخامت ورق می‌باشد و بهتر است در طراحی لحاظ گردد. به عنوان مثال گوشه‌های بسیار تیز باید r ای حداقل معادل با کرف داشته باشد. همچنین حداقل سوراخ‌های قابل ایجاد در ورق‌های فلزی وابسته با ضخامت ورق است. بدیهی است که هر چه کرف دستگاه کمتر باشد قابلیت برش کانتورهای پیچیده‌تر و دنده‌های ریز ضخیم، بیشتر می شود.
 • سرعت برش: بستگی زیادی به قابلیت‌های دستگاه و توان اشعه لیزر دارد. هرچه توان دستگاه بالاتر باشد امکان بالاتر بردن سرعت برش را فراهم می‌آورد.
 • صافی سطح: یکی از مهم‌ترین پارامترها در برش صافی سطح و عدم اکسید شدن می‌باشد که با تلفیق تکنولوژی‌های مختلف و تنظیم صحیح و با دقت پارامترهای کنترلی همچون نوع گاز، فشار گاز، سرعت برش و تنظیم توان اشعه لیزر ایجاد می‌شود.
 • برش لیزر آهن : دستگاه برش آهن با لیزر (فروش و خدمات پس از فروش)
  تعداد بازدید : 529 برش لیزر آهن : فروش دستگاه برش آهن با لیزر با 5 سال گارانتی و 15 سال خدمات پس از فروش ، مستقیم از تولید کننده و بدون واسطه. برش آهن با لیزر. به کمک دستگاه برش لیزر آهن ، می‌توان به تولید قطعات با کیفیت و دقت بالا ، در […]
 • برش لیزر فولاد : فروش دستگاه برش لیز فولاد (برش فولاد با لیزر)
  تعداد بازدید : 506 برش لیزر فولاد : فروش دستگاه برش لیزر فولاد با گارانتی 5 ساله و 15 سال خدمات پس از فروش ، بدون واسطه و مستقیم از تولید کننده دستگاه برش فولاد در ایران خرید کنید. برش لیزر فولاد : دستگاه برش فولاد با لیزر برش لیزری یا برش فولاد با لیزر […]
 • دستگاه برش هواگاز : قیمت دستگاه برش هوا گاز
  تعداد بازدید : 493 دستگاه برش هواگاز : این روش برش که در دهه 1900 میلادی بوسیله مهندسان فرانسوی اختراع شده است ، برای ایجاد برش بر روی فلزات از یک محرک مثل سوخت گاز به همراه اکسیژن استفاده می کند. برشکاری با این دستگاه ها دارای چند مرحله اصلی است در مرحله اول شما […]
 • خرید دستگاه برش لیزر فلزات : برای خرید دستگاه برش لیزری فلزات با ما تماس بگیرید
  تعداد بازدید : 462 خرید دستگاه برش لیزر فلزات بدون واسطه و از شرکت رادوکس ، تولید کننده انواع دستگاههای برش لیزر فلزات در ایران ، تنها با یک تماس. خرید دستگاه برش لیزر فلزات : کافی است با ما تماس بگیرید. برش لیزر فلزات : برش لیزر فلز یا همان برش CNC ، دستگاه […]
 • قیمت دستگاه برش لیزر فلزات
  تعداد بازدید : 435 قیمت دستگاه برش لیزر فلزات : برای خرید دستگاه برش لیزر فلزات با ما در تماس باشید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. قیمت دستگاه برش لیزر فلزات را با یک تماس استعلام کنید. برش لیزر فلزات : برش لیزر فلز یا همان برش CNC ، دستگاه برشی است که […]
 • برش لیزر فلزات و کاربرد های آن در دنیای تکنولوژی روز
  تعداد بازدید : 591 برش لیزر فلزات : برش لیزر فلز یا همان برش CNC ، دستگاه برشی است که توسط آن ، فلزات ، جامدات و غیره برش یا حکاکی می شود . نحوه کارکرد آن به این صورت است که اشعه لیزر در نوک دستگاه ذخیره شده و با پخش آن روی ماده […]
 • دستگاه برش واترجت : waterjet cutting
  تعداد بازدید : 539 دستگاه برش واترجت : با استفاده از تکنولوژی برش واترجت ، با فشار آب میتوایند برش هایی ظریف در فلزات و جامدات ایجاد کنید. نکته ای که باید به آن توجه شود این است که واتر جتی که تمام مواد تشکیل دهنده آن از آب است برای برش قطعات غیر فلزی […]
 • دستگاه برش پلاسما : دستگاه برش plasma را بدون واسطه بخرید.
  تعداد بازدید : 620 دستگاه برش پلاسما : برش پلاسما نوعی برش است که با استفاده از تکنولوژی جدید و دانش روز دنیا انجام میشود و کاربرد گسترده ای در صنعت و تولیدی ها دارد. برای خرید دستگاه برش پلاسما با ما در تماس باشید. تعریف ساده ای که در مورد دستگاه برش پلاسما ، […]
 • خرید واترجت قسطی : فروش اقساطی دستگاه واترجت
  تعداد بازدید : 581 خرید واترجت قسطی : طرح ویژه فروش اقساطی دستگاه واترجت برای همکارانی که نیاز به دستگاه های برش واترجت دارند ، با اقساط بلند مدت و کوتاه مدت. کافی است با ما تماس بگیرید. مزایای دستگاه water Jet با این دستگاه امکان زاویه دهی به گوشه های خارجی با زاویه قائم […]
 • قیمت دستگاه برش واترجت : استعلام قیمت دستگاه waterjet
  تعداد بازدید : 683 قیمت دستگاه برش واترجت : اگر قصد خرید دستگاه WaterJet را دارید برای استعلام قیمت کافی است با ما تماس بگیرید. دستگاه برش واترجت یا Water Jet Cutting که به آن جت آب نیز گفته میشود، یکی از دستگاههای پیشرفته می باشد که به خوبی نیاز صنایع و تولیدی ها را […]
 • دستگاه برش زیر آب : فروش دستگاه برش زیرآب
  تعداد بازدید : 568 دستگاه برش زیر آب ، در کنار جوشکاری زیر آب در صنایع و کاربردهای دریایی کاربرد دارد ، فروش دستگاه برش زیر آب ، بدون واسطه و با گارانتی معتبر را از ما بخواهید. برش زیر آب چیست و چه کاربردی دارد؟ فناوری های مرتبط با برش زیر اب و جوشکاری […]
 • خرید دستگاه لیزری وامی : فروش دستگاه لیزر با وام ، فروش اقساطی دستگاه لیزر
  تعداد بازدید : 553 خرید دستگاه لیزری وامی : فروش دستگاه لیزر وامی با اقساط سه ساله و وام 9% ، پیشنهادی ویژه برای رونق کسب و کار شما عزیزان. جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره درج شده تماس بگیرید. دستگاه برش لیزر یکی از برترین تکنولوژی هایی است که امروزه برای برش و […]
Rate this post
دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت در کرج، افزایش درامد با سئو حتمی است.

طراحی سایت ارزان در کرج فقط با 2 میلیون تومان

طراحی سایت در کرج

گل فروشی آنلاین ، تاج گل ، سبد گل ، ارزان

بالا
error: Content is protected !!