تعمیر کامپیوتر در کرج {تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری} تحویل در محل شما

اگر کامپیوتر یا pc ای دارید که دچار مشکل شده است چه مشکل آن سخت افزاری باشد و چه نرم افزاری ، کافی است برای تعمیر کامپیوتر در کرج با ما تماس بگیرید.

تعمیر سخت افزار کامپیوتر

یکی از عمده ترین دلایلی که کامپیوتر شما دچار مشکل میشود، مشکلات سخت افزاری است . که به مروز زمان در اثر کهنگی و یا نوسانات برق و .. رخ خواهد داد.

تعمیر نرم افزار کامپیوتر

نرم افزار در واقع ، روح کامپوتر است که به سخت افزار، جان میدهد. خیلی از مشکلات کامپیوتر ناشی از ویندوز و سایر نرم افزاهای می باشد.

نصب ویندوز ، تعمیر ویندوز، نصب انواع نرم افزار و … را از ما بخواهید.

تعمیرکار کامپیوتر در کرج : تعمیر تخصصی کامپیوتر​، تعمیر برد، تعمیر هادر، تعمیر ویندوز، تعمیر پاور و .. را از ما بخواهید.

 

اگر کامپیوترتان مشکل دارد، بخش آموزش عیب یابی را مطالعه نمایید و آن را رفع نمایید.

اگر فرصت ندارید با ما تماس بگیرید.

علت روشن نشدن کامپیوتر

ممکن است برایتان پیش آمده باشد که، دکمه پاور کامپیوترتان را بزنید اما، اثری از روشن شدن نبینید. و یا تصویری روی مانیتورتان نیاید !

اولین گزینه ای که باید چک کنید کابل برق کیس و ومانیتور می باشد.

سپس اتصال کابل مانیتور به کیس را بررسی کنید .

البته در صورتی که چراغ کیس و مانیتورتان روشن می شود ، ولی تصویری نمیبینید، نیاری به چک کردن کابل برق نمی باشد ؛ اما کابل تصویر را چک کنید .

اگر کابل تصویر هم وصل بود ، احتمال خیلی زیاد به کیس مربوط می شود .

زیرا کیس از چند اجزای مختلف تشکیل شده است که هر کدام از این قطعات کاربردی دارند اگر یکی از قطعات آسیب دیده باشد سیستم شما معیوب می شود و باید مشکل را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیر سخت افزاری و نرم افزاری انواع لپتاپ

تعمیر برد لپتاپ در برندهای مختلف

تعمیر و رفع عیب قطعات لپتاپ

تعمیر هارد و یا ارتقای هارد

تعمیر رم یا ارتقای رم لپتاپ

اگر موبایل شما دچار مشکلات نرم افزاری شده است ، یا نیاز دارید تا نرم افزار و App خاصی را بر روی آن نصب کنید کافی است با ما تماس بگیرید.

 

اگر تاچ موبایل مشکل داره ، یا سایر قطعات سخت افزاری دچار مشکل شده است با ما تماس بگیرید.

نصب انواع ویندوز و نرم افزار در محل شما ، در کمترین زمان.

  • نصب ویندوز سون،
  • ایکس پی ،
  • ویندوز 8
  • ویندوز 10 در محل شما .

به همراه نصب درایورها و نرم افزارهای جانبی ای که نیاز دارید، توسط متخصصین ما قابل انجام است.

تعمیر تخصصی کامپیوتر در کرج

آموزش تعمیرات کامپیوتر

حال باید به بررسی کیس بپردازیم . البته برای اینکه بتوانید کیس را بررسی کنید، نیاز است که به قطعات سخت افزاری آشنایی نسبی داشته باشید.

درب کیس را باز کنید و کابل ها را نگاهی بیندازید که ببینید همه چیز سرجایش می باشد یا خیر؟

کابل هارد، کابل های متصل به مادربرد را چک کنید .سپس اسلت رم و اسلت کارت گرافیک را نگاهی بیندازید؛ البته در صورتی که رم یا گرافیک از جایش خارج شده باشد و کیس بیزر (اسپیکر) داشته باشد ، حتما با بوق های خاصی به شما هشدار خواهد داد.
اگر از این مرحله هم گذشتید و هنوز عیب سیستم خود را پیدا نکرده اید کارتان کمی سخت تر می شود؛ ولی هنوز هم می توانید بخشی از مسیر را طی کنید، شاید به نتیجه برسید.
خب الان می خواهیم ببینیم که ایراد از کدام قطعه می باشد؟
ابتدا کابل دی وی دی رایتر را، از سمت خود رایتر هم دیتا و هم برق آن را جدا نمایید و روشن کنید. اگر تفاوتی نکرد ؛کابل های متصل به هارد را نیز جدا کنید و مجدد سیستم را روشن کنید.

آیا سیستم روشن شد و تصویرش آمد ؟اگر جواب مثبت است که متاسفانه هارد شما دچا ایراد شده است و دیگر کاری از دست شما بر نمی آید جز باز کردن هارد و دادن آن به تعمیر کار و یا خریدن هارد نو و جابجا کردن آن!!
اگر هنوز هم تصویر نیامده، باید برویم سراغ پنچ قطعه اصلی دیگر. و اگر گرافیک آنبرد دارید، می توان گفت چهار قطعه اصلی ( منبع تغذیه، مادربرد، Ram و CPU ) .
اما بررسی این قطعات مقداری تخصص نیاز دارد، و همچنین احتیاج به قطعات دیگری نیز می باشد.
برای ادامه تعمیرات اگر نیاز به مشاوره دارید، با ما تماس بگیرید.

علت روشن و خاموش شدن کامپیوتر

یکی از ایراداتی که بسیاری از کاربران با آن مواجه می شوند؛ری استارت شدن کیس می باشد.

شایعترین علت این اتفاق،جدا شدن پایه های فن سی پی یو از روی CPU می باشد؛ و چون CPU داغ می کند ، قابلیت هوشمندی درجه دما در سیسم های اینتل تعبیه شده است؛ برای جلوگیری از سوختن CPU اتومات ریسارت می شود.
در صورتی که آشنایی به تعویض پایه های فن سی پی یو دارید؛ و یا می توانید خود فن را تعویض نمایید، این کار انجام دهید، در غیر اینصورت آن را به تعمیرکار کامپیوتر بسپارید.

رفع ایراد صفحه آبی یا بلو پیج

سیستم شما ، زمانی که مقداری با آن کار می کنید؛ یا کمی فشار به سیستم می آید؛ با آمدن صفحه آبی، با نوشته های سفید ریستات می گردد. این مورد به دو علت می باشد RAM و یا هارد !!
ممکن است از دو عدد رم استفاده کرده باشید که بعلت ناسازگاری بایسوس رم ها این خطا اتفاث بفتد. و یا اینکه رم شما ، دچار آسیب شده و دیگر توانایی کارکرد 100 درصدی را ندارد .

در مورد هارد نیز به علت بد سکتور شدن و یا خرابی های نسبی برد و یا هد می تواند این علت رخ دهد.

تعمیرات تخصصی کامپیوتر در کرج

کامپیوتر ها در نهادهای مختلف ، جایگزین اوراق کاغذی شده است؛ و در خیلی از ادارات اگر سیستمی دچاراختلال شود، قطعا بسیاری از کارها عقب خواهند ماند؛ به همین علت بسیاری از ارگان ها احتیاج دارند تا همان لحظه، ایرادات سیستم خود را رفع نماید.

ما در سطح کرج و حومه در سریعترین زمان تعیمرات کامپیوتر شما را انجام می دهیم.

از نصب نرم افزار های مختلف تا مشکلات سخت افزاری ما در کنار شما هستیم.

تعمیر کامپیوتر در کرج

یافتن تعمیرکار متخصص کامپیوتر ، حتما برای شما هم معظلی می باشد. وقتی سیستم خود را به تعمیر کار ، می سپارید نگران این هستید که کارتان را سریعتر انجام دهند، هزینه های زیادی از شما دریافت نکنند و مهمتر از هر چیزی اینکه بتواند سیستم شما را بصورت حرفه ای تعمیر نمایند.

 همچنین اطمینان شما را جلب نماید. با ما به بهترین تعمیر کار مراجعه خواهید کرد.
در برخی موارد هم ، نیاز به یک متخصص دارید ؛ که تلفنی شما را راهنمایی نماید و دیگر احتیاجی به زمان و هزینه اضافی نداشته باشید.

آموزش تعمیرات کامپیوتر

تعمیرات سخت افزاری کامپیوتر در کرج

مشکلات سخت افزاری کامپیوتر را، بصورت کلی توضیح دادیم؛ که البته می توان آن راعیب یابی سیستم نیز نامید.

اما اینکه قطعات را چگونه باید تعمیر کرد ؟

 در این قسمت مختصری در مورد تعمیرات قطعات سخت افزاری صحبت خواهیم کرد:

تعمیر مادربرد

مادربرد، بخش اصلی و پرکاربرد یک کیس می باشد. به نوعی آخرین قطعه ای که انتظار می رود خراب باشد!! مادربرد می باشد.

مادربرد دارای اسلت های مختلفی می باشد که رم ، گرافیک، کارت شبکه، مودم اینترنال و تبدیل یو اس بی و … را می توان روی ان متصل کرد.

هارد و رایتر نیز با کابل به آن متصل می شوند.

به گونه ای قلب کیس محسوب می شود، در صورتی که خراب شود، توسط کارشناس متخصص باید بررسی گردد؛ که چه بخشی ایراد دارد؟

اگر ایراد آن از روی خازن ها باشد می توان آن را بوسیله لحیم کاری تعمیر کرد.

اما در صورتی که، چیب های آ ن آسیب دیده باشد؛ احتیاج به دقت زیادی دارد که معمولا با دستگاه انجام می شود.

در برخی مواقع نیز ، محل قرار گیریCPU ممکن است دچار ایراد شود؛ که تقریبا می توان گفت: تعمیرآن ناممکن است و یا به سختی امکان پذیر می باشد.

تعمیر مادربرد

تعمیر منبع تغذیه (پاور)

منبع تغذیه یا پاور، یکی از قطعات اصلی کیس می باشد؛ که برای تامین برق کامپیوتر می باشد. میزان برق را برای کامپیوتر تنظیم می کند ، برق 220 را به 12 تبدیل و به داخل کیس منتقل می کند. خرابی آن ممکن است بعلت HIGH ولتاژ یا LOW یا نوسان امپر نیز باشد. که بیشتر بعلت ایجاد نوسان برق این اتفاقات پیش می آید. اگر از محافظ برق استفاده نمایید، می توانید در این مورد مقدار زیادی پیشگیری ایجاد کنید.

امکان تعمیر منبع تغذیه مقرون بصرفه نمی باشد. البته به نوعی ریسک بالایی نیز دارد چون خرابی آن می تواند، کل قطعات کیس را تحت تاثیر قرار دهد و باعث سوختن قطعات در صورت عبور جریان بالا گردد!!!

تعمیر فن منبع تغذیه

در صورتی که فن آن صدای غیر عادی می دهد، ممکن است بر اثر گردو خاک زیاد باشد؛ و یا شل شدن مغزی آن باعث ایجاد صدا می گردد. که می توانید آن را با فن های مشابه تعویض نمایید.

تعمیر هارد دیسک

هارد، قسمتی است که اطلاعات شما روی آن ذخیره می گردد. پس باید خیلی مراقب باشید؛ که این اطلاعات با خرابی هاردتان از بین نرود.

هارد از بخش های مختلفی تشکیل شده است: برد ، هد  . عموم مشکل هارد ها، بد سکتور گرفتن می باشد.

مگر اینکه نوسان برق و یا ضربه باعث غیر قابل تعمیر شدن آن شود؛ و یا اطلاعاتتان از بین برود.

تعمیر DVD رایتر

خیلی از دی وی دی رایترها (ِDVD RW) پس از مدتی کارکرد دربشان، باز و بسته نمی شود . علت این امر ، شل شدن تسمه های کشی است؛ که داخل رایتر وجود دارد. با مقداری دقت، می توانید آن را ،تعویض نمایید. البته که باید تسمه مورد نظرتان را ،خریداری نمایید و معمولا سخت گیر می آیند.

سایز تسمه ها ،بستگی به مدل رایتر ها، متفاوت می باشد.

از دیگر موارد خرابی رایتر، نخواندن cd ,dvd   می باشد، که بعلت ضعیف شدن لنز می باشد. لنزقابل تعویض می باشد ؛ اما هزینه آن خیلی تفاوتی با خرید یک رایتر نو ندارد!! پس عملا این ریسک را انجام ندهید؛ که لنز را تعویض کنید ، و شاید آن لنز هم جواب ندهد!  و ناچار شوید یک رایتر جدید بخرید.

تعمیر کامپیوتر در محل 

تعمیرات کامپیوتر، توسط مهندسین مجرب، در کلیه مناطق کرج ،به صورت تعمیرات در محل و تعمیرات حضوری پذیرفته می شود.

هزینه تعمیر کامپیوتر 

تعرفه تعمیرات کامپیوتر بر اساس نرخ اتحادیه انجام می پذیرد. فقط در صورت تعمیرات در محل هزینه ایاب و ذهاب دریافت می گردد.

آموزش تعمیر کامپیوتر

[faq p=2196] [faq p=2198] [faq p=2201]
در هر کجای کرج که باشید میتوانید از خدمات ما بهره مند شوید:

گوهردشت ، عظیمیه ،  فردیس ، مهرشهر ،  اندیشه ، ملارد ، کلاک ،بلوار دانش آموز ، بلوار شهرداری ، بلوار انقلاب ، بلوار بهشتی ، طالقانی ، گلشهر ، حصارک ، حصار ، قلمستان ، مصباح ، هفت تیر ، بلوار چمران ، رجائی شهر ، بلوار استقلال ، باغستان ، شاهین ویلا ، بلوار موذن ، جواد آباد ، محمدشهر ، جهانشهر ، شهرک جهان نما ، شهرک بنفشه ، ۴۵متری کاج ، بلوار ماهان ، استانداری ، میدان اسبی ، شاه عباسی ، امام زاده محمد ، باغ فاتح ،  میدان کرج، کرج نو ، کمالشهر ، خرمدشت ، گلدشت ، صفادشت ، مارلیک ، درختی ، اشتراکی ، حسن آباد ، سه راه گوهردشت ، منظریه ، مهرویلا ، دهقان ویلا ، فاز ۴ مهرشهر ، ساسانی ، شهرک اوج ، کیانمهر ، چهارصد دستگاه ، کارخانه قند ، سرحدآباد ، شهرک وحدت ، سیمین دشت ، مشکین دشت ، زرکان نو ،   شهرک راه آهن ، اکبرآباد ، شهرک فهمیده

در همه مناطق استان البرز “کرج تعمیر” را همراهی کنید

آسارا – اشتهارد – تنکمان – چهارباغ – شهر جدید هشتگرد – طالقان – فردیس – کردان – کمال شهر – کوهسار – گرمدره – گلسار – ماهدشت – محمد شهر – مشکین دشت – نظرآباد – هشتگرد – پیشاهنگی – کمال آباد – شهرک الهیه – شهریار – رامجین – ملک آباد – عرب آباد – لشگرآباد – سعیدآباد – برغان – شهر جدید اندیشه – اندیشه – چیتگر

Rate this page
Rate this page
دکمه بازگشت به بالا