سلامت

تست کرونا در منزل در کرج: آزمایش کرونا در منزل در کرج

تست کرونا در منزل در کرج: اگر وقت کافی برای رفتن به آزمایشگاه و منتظر ماندن در صف های نوبت دهی را ندارید، میتوانید فقط با یک تماس، میتوانید توسط متخصص این حوزه در منزل خود آزمایش کرونا در کرج را انجام دهید.

تست کرونا در منزل در کرج

صفر تا صد آزمایش کرونا در منزل در کرج

آزمایش کرونا در منزل یکی از بهترین مسائلی است که امروزه به آن نیاز است. اگر وقت کافی برای رفتن به کلینیک و انجام تست کرونا ندارید، می‌توانید از این روش‌ها استفاده کنید. راه‌های زیادی وجود دارد که از طریق آن‌‌ها، بفهمید که به ویروس کرونا مبتلا هستید یا خیر.

این آزمایش‌ها، با استفاده از کیت‌های خانگی هستند که بعداً به باید به آزمایشگاه فرستاده شوند. همچنین چند آزمایش سریع وجود دارد که ابتلا به ویروس کرونا را نشان می‌دهند.


قیمت کیت‌های تشخص برای انجام تست کرونا در منزل عموماً بین 12 تا 150 دلار می‌باشد. این کیت‌ها را می‌توان در داروخانه‌ها به‌راحتی پیدا کرد. ممکن است برخی از تست‌ها تحت پوشش بیمه قرار بگیرند اما برخی دیگر این‌طور نیستند.

برای انجام این تست، باید کیت خود را ثبت کرده، سواب خود را می‌گیرید و بعد از انجام مراحل کار، آن را به‌سرعت به آن‌ها بازمی‌گردانید. نتیجه تست‌ها به‌صورت آنلاین یا از طریق پیامک ظرف 24 تا 48 ساعت پس از دریافت آزمایش، به شما ارسال می‌شود.

علائم ویروس کرونا چیست؟ تست کرونا در محل در کرج را از ما بخواهید

پیش از انجام آزمایش کرونا در منزل باید به این نکته توجه داشته باشید که چه علائمی دارید.

بیماری کرونا در هر فرد، با علائم مختلفی بروز می‌کند. اما اکثر نشانه‌های اولیه این بیماری مشابه هم هستند.

در ادامه، علائم ویروس کرونا در اغلب افراد را به‌اختصار نام می‌بریم:

 • تب
 • سرفه
 • خستگی
 • ازدست‌دادن حس چشایی یا بویایی
 • گلودرد
 • سردرد
 • بدن‌درد
 • اسهال
 • تغییرات پوستی یا تغییر رنگ انگشتان دست یا پا
 • تحریک یا قرمزی چشم
 • تنگی نفس یا مشکل در تنفس
 • گیجی و سرگیجه
 • ازبین‌رفتن قدرت تکلم یا تحرک
 • درد قفسه سینه

مواردی که بیان کردیم، علائم بیماری کرونا بودند. اگر چند مورد از این علائم را داشتید و نتوانستید برای انجام آزمایش به کلینیک بروید، این آزمایش کرونا در منزل را انجام دهید.

توجه داشته باشید که علائم ذکرشده، به ترتیب سختی بیماری بود. یعنی اگر تنگی نفس یا درد قفسه سینه دارید، بیماری شما شدیدتر بوده و حتماً باید به پزشک مراجعه کنید.

تست کرونا در محل در کرج

انواع تست کرونا در منزل : برای انجام تست کرونا در منزل در کرج کافی است با ما تماس بگیرید.

همان‌طور که گفتیم، شما می‌توانید با استفاده از راه‌های متفاوتی تست کرونا در منزل را انجام دهید.

در این نوع تست‌ها، باید کیت تشخیصی همان نوع را داشته باشید.

در ادامه این مقاله، انواع تست‌های کرونا که در منزل انجام می‌گیرند را نام می‌بریم.

تست آنتی‌ژن : انجام تست آنتی ژن در کرج در منزل شما فقط با یک تماس

این نوع آزمایش همان‌طور که از نام آن مشخص است، آنتی‌ژن‌های ویروسی در بدن را تشخیص می‌دهد.

اگر این آنتی‌ژن‌ها در بدن وجود داشته باشند، به این معنی است که ویروس کرونا در بدن شما وجود دارد. این تست کرونا در منزل انجام می‌گیرد و می‌توانید آن‌ها را از داروخانه‌ها خریداری کنید.

همچنین این تست‌ها در داروخانه‌ها هم موجود هستند. زمان اعلام نتیجه این نوع تست بسیار سریع است و به همین دلیل، این نوع تست کرونا در منزل را تست رپید (به معنی سریع) هم می‌گویند.

تست ‌سی‌پی‌آر (CPR) : انجام تست پی سی آر در کرج در منزل شما ، در کمترین زمان ، فقط یک تماس کافی است.

تست پی‌سی‌آر (PCR) نوعی آزمایش کروناست که مواد ژنتیکی ویروسی موجود در بدن را شناسایی می‌کند. برای انجام تست pcr در منزل در کرج میتوانید با ما تماس بگیرید.

این نوع تست از دقت بالایی برخوردار است و حتی در افرادی که هیچ علائمی از ویروس کرونا هم ندارند هم قابل تشخیص است. مدت‌زمان اعلام نتیجه تست پی‌سی‌آر بین 24 تا 48 ساعت است.

آزمایش کرونا در منزل در کرج، تست پی سی آر در منزل در کرج

Ellume

نام یکی دیگر از روش‌هایی است که برای انجام آزمایش کرونا در منزل مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این تست، درواقع یک اپلیکیشن برای گوشی تلفن همراه است که به شما کمک می‌کند که با استفاده از سواب بینی، نتیجه آزمایش خود را بفهمید. این اپلیکیشن، نتیجه تست کرونا را در عرض 15 دقیقه اعلام می‌کند.

قیمت این تست کرونا در منزل حدود 30 دلار می‌باشد.

تست کرونا Lucira Health

هزینه این تست نزدیک به 50 دلار است. در این نوع آزمایش کرونا در منزل شما باید یک نمونه سواب را جمع‌آوری و سپس در یک ویال محلول قرار دهید بعد از آن، این ویال را در یک دستگاه به همراه باتری قرار دهید.

بعد از 30 دقیقه، چراغ روی این دستگاه نشان می‌دهد که جواب تست کرونا مثبت یا منفی است.

آیا تست‌های خانگی دقیق هستند؟

با وجود تمام آزمایشات کووید 19، ممکن است برخی از نتیجه‌های مثبت یا منفی اعلام شده درست نباشند.

این بدان معنی است که این احتمال وجود دارد که نتیجه تست کرونا در منزل برای شما منفی اعلام شود، اما همچنان ویروس کرونا در بدن شما باقی مانده باشد. از سوی دیگر، این ممکن است نتیجه تست شما مثبت باشد اما درواقع ویروس کووید 19 را نداشته باشید.

اگر می‌خواهید که نتیجه تست کرونا در منزل برای شما دقیق باشد، قبل از شروع آزمایش دست‌های خود را بشویید و تمام سطوح آزمایش را ضدعفونی کنید.

دستورالعمل آزمایش کرونا در منزل کرج

همان‌طور که گفتیم، برای دقیق شدن تست کرونا در منزل در ابتدای کار، باید دست‌های خود را تمیز شسته و محل آزمایش هم کاملاً استریل باشد. سپس باید آزمایش خود را در جای مناسبی بگذارید تا زمان نتیجه آن مشخص شود.

هرگز تست‌های تاریخ مصرف گذشته، آسیب‎‎دیده، تغییر رنگ داده یا استفاده شده را بکار نبرید.

همچنین بسیار اهمیت دارد که از تست‌های تکمیل‌شدة خود محافظت کنید تا دچار آسیب یا تغییر نشوند. از گذاشتن آن‌ها کنار بخاری یا زیر نور آفتاب خودداری کنید.
برای اینکه اطلاعات دقیق به دست آورید، باید آزمایش کرونا در منزل را به‌درستی انجام دهید.

بدون راهنمایی پزشک، احتمال بروز خطا بسیار زیاد است. مطالعات در این زمینه، نشان می‌دهند که آزمایش‌هایی که بدون نظارت یا سؤال از پزشک انجام می‌شوند نسبت به آزمایش‌هایی که با پزشک انجام می‌شوند، دقت کمتری دارند.

اگر فراموش کردید که قبل از انجام تست کرونا در منزل سطوح آماده‌سازی را تمیز کنید، ممکن است باعث شود که اگر ویروسی هم وجود دارد، در آزمایش شناسایی نشود.

خطرات احتمالی آزمایش کرونا در منزل

آزمایش کرونا در منزل در کرج برای کسانی مفید است که توانایی بیرون رفتن از خانه و مراجعه به کلینیک‌های آزمایش را ندارند.

مثل سالمندان، کودکان یا افراد معلولی که نمی‌توانند به این اماکن بروند. به‌طورکلی برای انجام این نوع تست، باید به نکات دیگری هم درباره آزمایش کرونا در منزل توجه کنید.

علاوه بر اینکه احتمال دارد نتیجه اعلام شده تست درست نباشد، باید به نکاتی که در ادامه بیان می‌کنیم هم توجه داشته باشید:

آزمایش برای متغیرها
درحالی‌که به نظر می‌رسد آزمایش کرونا در منزل می‌تواند انواع کووید 19 را شناسایی کند، محققان هنوز هم به آن اطمینان کافی ندارند.

به همین دلیل، اگر آزمایش شما مثبت شد، بهتر است به پزشک مراجعه کنید و آزمایش PCR هم انجام دهید. به‌این‌ترتیب، تست شما با دقت بیشتری انجام خواهد شد.

گزارش مناسب
برخی از تست‌ها، نیازمند دسترسی به تلفن هوشمند یا لپ‌تاپ هستند تا بتوان نتیجه آن را مشخص کرد.

ازآنجا که در آزمایش کرونا در منزل این کار را خود فرد باید انجام دهد، ممکن است نحوه استفاده از این موارد را به‌درستی نداند.

به همین دلیل، بهتر است که در صورت مثبت شدن تست کرونا، به پزشک مراجعه کنید. برخی از انواع تست کرونا در منزل به شما این امان را می‌دهند که نتیجه آزمایش خود را از طریق اپلیکیشن ارسال کنید.

حتی اگر نتیجه مثبت کرونا را از طریق اپلیکیشن ارسال کردید، باز هم باید به پزشک مراجعه کنید.

تست پی سی آر در کرج

سایر گزینه‌های تست کرونا در منزل کرج

علاوه بر موارد ذکر شده، شما می‌توانید از طریق بزاق خود تست کرونا در منزل را انجام دهید.

برای انجام این تست، داخل یک ویال تف می‌‌کنید و آن را به آزمایشگاه می‌فرستید. به همین دلیل هم این آزمایش سریعی نخواهد بود. برای دریافت این تست هم نیاز به نسخه پزشک دارید.
به‌جز این مورد، شما می‌توانید برای آزمایش کرونا در منزل با یک دکتر تماس بگیرید.

برای این کار، به پزشک کلینیک زنگ بزنید و علائم خود را برای آن‌ها شرح دهید. اگر بیش از 60 سال سن دارید یا از بیماری دیگری مثل دیابت، بیماری‌های قلبی یا سرطان رنج می‌برید، به آن‌ها اطلاع دهید. سعی کنید علائم خود را به‌درستی توصیف کنید تا آن‌ها بهتر بتوانند تشخیص دهند.

اما درهرصورت، حتی با وجود همه علائم هم بهتر است آزمایش کرونا در منزل را انجام دهید تا از وجود این ویروس مطمئن شوید.

اگر نتیجه تست مثبت شد
اگر بعد از آزمایش کرونا در منزل و نتیجة آن، تست شما مثبت شد، به پزشک مراجعه کرده و در طول دوره بیماری، با وی در ارتباط باشید. اگر علائم شما شدید شد، حتماً به کلینیک بروید و بقیه دوره بیماری را در آنجا بگذرانید.

نکته دیگری که باید در نظر بگیرید، این است که از انتشار ویروس کووید 19 جلوگیری کنید. برای این کار، خود را در اتاقی قرنطینه و از حمام و دستشویی جداگانه استفاده کنید. اگر هم خواستید به بیرون از اتاق بروید، حتماً از ماسک استفاده کنید.

اگر نتیجه تست منفی شد
اگر آزمایش کرونا در منزل نشان داد که شما ویروس کرونا را در بدن خود ندارید، هنوز هم باید مراقب باشید.

زیرا این امکان وجود دارد که نتیجه تست، کاذب بوده و دقیق نباشد. به‌علاوه، اگر هنوز هم علائم کووید 19 را دارید اما نتیجه تست منفی شد، باید بسیار مراقب باشید؛ زیرا احتمالاً هنوز ویروس در بدن شما شناسایی نشده است.

اگر نتیجه نامعتبر شد
گاهی اوقات، نتیجه تست کرونا در منزل توسط فرد، واضح نیست یا به‌صورت کلی، نتیجه نامعتبر می‌شود و خطا می‌دهد.

در این صورت، دستورالعمل روی بسته کیت تشخیص را مطالعه کرده و با سازنده آن تماس بگیرید.

خطای تست ممکن است به دلایل زیادی انجام شود؛ شاید نمونه شما به‌درستی جمع‌آوری نشده باشد، یا شاید هم ابزار تست شما خراب است. در این صورت، باید تست کرونا در منزل را دوباره و با دقت بیشتری انجام دهید.

تست پی سی آر در محل کرج

جمع‌بندی (تست کرونا در منزل در کرج را از ما بخواهید)

آزمایش کرونا در منزل برای افراد زیادی که نمی‌توانند به مراکز کرونا مراجعه کنند، بسیار مناسب است. این آزمایش، انواع گوناگونی دارد که در این مقاله آن‌ها را بررسی کردیم.

مهم‌ترین نکته‌ای که برای انجام تست کرونا در منزل باید در نظر بگیرید، این است که همه مراحل و دستورالعمل‌های کیت تشخیص را به‌درستی و با تمیزی انجام دهید. با انجام این کار، نتیجه‌ای که از این تست به دست می‌آید، دقیق و معتبر خواهد بود.

منبع:

5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا