خدمات ساختمانی

چمن مصنوعی در کرج: خرید نصب و اجرای چمن مصنوعی درکرج+تعرفه 1400

فروش چمن مصنوعی در کرج : از چمن مصنوعی برای پوشش برخی فضا های کف یا دیوار ، استفاده قرار می شود. برای خرید چمن مصنوعی و نصب چمن مصنوعی جهت تراس ، دکوراتیو ، زمین فوتبال ، محوطه سازی و غیره می توانید از کارشناسان ما استعلام قیمت دریافت کنید.

چمن مصنوعی در کرج

خرید چمن مصنوعی در کرج

معمولاً با شنیدن عبارت چمن مصنوعی اکثر افراد به یاد زمین‌های فوتبالی که با چمن مصنوعی پوشیده می‌شوند می‌افتند. اما همان‌طور که می‌دانید چمن‌های مصنوعی فقط مختص زمین‌های ورزشی و فوتبالی نیست. بلکه امروزه چمن مصنوعی کاربردهای بسیاری پیدا کرده است و در بسیاری از موارد تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ( خرید چمن مصنوعی در کرج )

جهت سفارش و استعلام قیمت با شماره 09210901627 تماس بگیرید

4.5/5 - (2 امتیاز)

در واقع چمن مصنوعی چمنی است که از لحاظ ظاهری مشابه چمن‌های واقعی می‌باشد. برای پوشش سطوح مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عنوان جایگزین چمن واقعی در مکان‌هایی که امکان رشد چمن واقعی وجود ندارد قرار می گیرد.

در این مطلب قصد داریم شما را با کاربردها و ویژگی‌های چمن مصنوعی بیشتر آشنا کنیم.

خرید چمن مصنوعی در کرج

چمن مصنوعی بیشتر در چه مکان هایی کاربرد دارد؟ برای استعلام قیمت چمن مصنوعی در کرج با شماره درج شده تماس بگیرید.

همان‌طور که در ابتدا هم گفتیم در هر جایی که امکان رشد چمن واقعی وجود نداشته باشد، می‌توان از چمن مصنوعی استفاده کرد.

از جمله مهم‌ترین اماکنی که چمن‌های مصنوعی در آن کاربرد زیادی پیدا کرده‌اند ، می‌توان به مواردی مثل :

استادیوم‌های ورزشی، زمین‌های گلف و تنیس، حیاط مهدکودک‌ها و کودکستان‌ها، برای تزیین تراس و بالکن‌های آپارتمان‌ها، فروشگاه‌ها، دیوارهای چمنی، فرش چمنی، استفاده از چمن مصنوعی در کناره‌های استخر و حیاط‌های منازل و غیره اشاره کرد.

تاریخچه پیدایش چمن مصنوعی

در تاریخچه پیدایش چمن مصنوعی می‌بینیم که اولین بار سه شرکت تجهیزات آزمایشگاهی و آموزشی بنیاد فورد، شرکت چمسترند و شرکت صنایع مونسانتو اقدام به اجرای پروژه‌ای در این حوزه نمودند.

به این صورت که این سه شرکت یا سه شریک کاری با هدف اصلاح فضای شهری و به وجود آوردن یک محیط طبیعی برای کودکان اقدام به انجام پروژه ساخت چمن مصنوعی کردند. سپس بعدها در سال ۱۹۶۴ این تلاش‌ها به نتیجه رسید و اولین چمن مصنوعی در یک مدرسه نصب شد.

نصب چمن مصنوعی در کرج

بعد از ۲ سال از این اتفاق چمن مصنوعی برای اولین بار به زمین بیس بال راه یافت. این زمین بیس بال که در ورزشگاه هستون تگزاس واقع بود به علت سر پوشیده بودن و نداشتن ارتباط با نور خورشید بهترین مکان برای نصب چمن مصنوعی بود. بعدها کم کم تحولات در این عرصه هم بیشتر و بیشتر شد و چمن‌های مصنوعی کاربردهای بیشتری در موارد مختلف پیدا کردند.

نصب چمن مصنوعی در کرج: فروش چمن مصنوعی در کرج

مزایای نصب چمن مصنوعی

هزینه کمتر نسبت به چمن طبیعی :

چمن مصنوعی در مقایسه با چمن‌های طبیعی و واقعی هزینه‌های بسیار کمتری دارد ، چرا که برای چمن طبیعی باید مکرراً به آن رسیدگی کرده و آبیاری انجام داد.

هر چند وقت یک بار هم لازم است اصلاح شود و در هنگام کاشت هم لازم است که بذر آن خریداری شود . مدت زمان طولانی باید صبر کرد تا بذرها روییده و چمن سبز شود. همچنین لازم است که مرتب آبیاری گردد تا رشد کنند.

اما در مورد چمن‌های مصنوعی هیچ کدام از این اقدامات لازم نیست انجام شود و می توان آن‌ها را با هزینه کم و به راحتی در مکان مورد نظر نصب کرد.

برای استعلام قیمت چمن مصنوعی در کرج با ما تماس بگیرید.

استفاده همیشگی چمن مصنوعی :

از چمن مصنوعی در هر شرایط آب و هوایی و در تمام فصول سال می‌توان استفاده کرد ، در صورتی که از چمن طبیعی نمی‌توان در هر شرایطی استفاده کرد. به طور مثال در مواقع آبیاری یا بارندگی امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت و نمی‌توان بر روی آن راه رفت.

صاف و مسطح بودن چمن مصنوعی :

طبیعی است که در هنگام کاشت و رشد چمن‌های واقعی و طبیعی تمام زمین یک دست نخواهد بود.

بعضی از بخش‌ها متراکم تر و پرتر خواهد بود و ممکن است در بعضی از قسمت‌های زمین حجم کمتری چمن روییده باشد و همین امر باعث می‌شود که زمین چمن هموار نباشد و راه رفتن و عبور افراد و بازیکنان بر روی آن دشوار شود.

فروش چمن مصنوعی در کرج

در صورتی که در چمن‌های مصنوعی این مشکلات وجود ندارد، چون توسط خود انسان نصب می‌شود، به صورت کاملاً صاف و هموار ایجاد می‌گردد.

صرفه جویی در مصرف آب با استفاده از چمن مصنوعی :

همان طور که می‌دانید در حال حاضر جهان با کمبود منابع آبی مواجه است و بهتر است که همه انسان‌ها تا حد توان خود از راهکارهایی که موجب صرفه جویی در مصرف آب می‌شود استفاده کنند.

استفاده از چمن مصنوعی هم در این راستا به صرفه جویی در مصرف آب کمک خواهد کرد، چرا که اگر به جای چمن مصنوعی از چمن واقعی و طبیعی استفاده گردد،

لازم است که مداوم چمن‌ها آبیاری شود و میزان آب زیادی مصرف خواهد شد. اما با استفاده از چمن‌های مصنوعی به جای چمن طبیعی می‌توان از هدر رفتن آب جلوگیری کرد.

مقاوم بودن چمن مصنوعی در برابر شرایط جوی :

چمن‌های طبیعی با گذشت زمان و بر اثر تغییرات شرایط آب و هوایی مثل گرما و سرما و باران به تدریج خراب می‌شود و از بین می‌روند و باید دوباره کاشته شوند و یا ترمیم گردد، که کاشتن دوباره و یا ترمیم آن مستلزم پرداخت دوباره هزینه‌های آن می‌باشد.

انواع چمن مصنوعی در کرج

اما چمن مصنوعی در برابر تغییرات جوی و آب و هوا مقاوم است و عمر طولانی‌تری دارد و به راحتی تخریب نمی‌شود. به طور کلی چون دوام و استحکام چمن مصنوعی نسبت به چمن طبیعی بیشتر است. به همین علت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و کاربرد آن بیشتر می‌باشد.

عدم محدودیت در استفاده از چمن مصنوعی در کرج :

چمن‌های مصنوعی محدودیتی ندارند و در هر مکانی با هر شرایط اقلیمی می توانند نصب شوند و با همه شرایط آب و هوایی سازگاری دارند. اما چمن‌های طبیعی این ویژگی را ندارند و در بسیاری از مناطق و شرایط جغرافیایی امکان رویش آن‌ها وجود ندارد، بنابراین یکی دیگر از مزیت‌های مهم چمن‌های مصنوعی نسبت به چمن‌های طبیعی عدم محدودیت آن‌ها می‌باشد.

عدم آسیب رسانی به محیط زیست با چمن مصنوعی :

از آن جا که در نصب و ساخت چمن‌های مصنوعی هیچ گونه کود و مواد شیمیایی به کار برده نمی‌شود، از این رو این گونه چمن‌ها بهداشتی هستند و به محیط زیست آسیب وارد نمی‌کنند.

البته از این نظر که تجزیه آن‌ها سخت است و به راحتی در محیط زیست تجزیه نمی‌شوند مضر هستند و چمن‌های طبیعی از این نظر بهتر می‌باشند.

نصب چمن مصنوعی در کرج :

نصب چمن مصنوعی کار سختی نیست و فرآیند چندان پیچیده‌ای ندارد. کافی است که قبل از نصب چمن، زمینی که قرار است در آن چمن نصب شود آماده سازی شود.

مراحل آماده سازی زمین به این صورت است که ابتدا باید زمین به وسیله بتن، سیمان و آسفالت صاف و یکدست شود، همچنین برای این که آب باران یا آب جاری شده در مواقع شستشو هدایت شود.

باید زمین یک شیب ملایم داشته باشد، تا آب بر روی آن جمع نشود. سپس باید بعد از انجام مراحل آماده سازی زمین با توجه به مساحت و متراژ فضایی که قرار است چمن در آن نصب شود ، باید چمن را برش داده و تکه‌های برش داده شده را چسب کاری کنید.

توجه داشته باشید که باید بین هر دو بخش یا تکه چمن یک نوار اتصال قرار داده شود. سپس با چسب مخصوص نصب چمن آن را آغشته کرده سپس چمن را باید روی نوار اتصالی قرار دهید، و تا وقتی که چسبش خشک نشده است نباید آن را حرکت دهید.

پخش چمن مصنوعی در کرج

انواع چمن مصنوعی در کرج: برای خرید چمن مصنوعی در کرج و استان البرز با ما تماس بگیرید.

چمن‌های مصنوعی انواع گوناگونی دارند که هر کدام از این انواع ویژگی‌ها، معایب و مزایای خاص خود را دارند، در ادامه به مهم‌ترین انواع آن‌ها اشاره خواهیم کرد :

چمن مصنوعی پلی پروپلین در کرج

چمن مصنوعی از جنس پلی پروپلین از ارزان‌ترین نوع چمن‌های مصنوعی موجود در بازار است ، که طبیعتاً از آن جا که ارزان قیمت هستند بنابراین کیفیت و دوام کمتری هم نسبت به سایر انواع چمن‌ها دارند.

قیمت ارزان این نوع از چمن‌ها باعث می‌شود که بسیاری از افراد به خرید آن‌ها متمایل شوند و از این چمن‌های مصنوعی خریداری کنند.

اما این افراد باید توجه داشته باشند که این نوع از چمن‌های مصنوعی با سرعت بیشتری تخریب و کهنه می‌شوند و در دماهای بالا تغییر شکل خواهند داد.

چمن مصنوعی پلی اتیلنی در کرج

چمن‌های مصنوعی پلی اتیلنی حالت طبیعی دارند و خیلی مشابه چمن‌های طبیعی هستند، به همین دلیل جزو چمن‌های مصنوعی پرطرفدار هستند و معمولاً در اولویت‌های اول خرید افراد قرار می‌گیرند.

از جمله ویژگی‌های دیگر این نوع چمن‌های مصنوعی ، می‌توان به نرم و لطیف بودن آن‌ها نسبت به سایر انواع چمن‌های مصنوعی اشاره کرد. اگر این نوع از چمن‌های مصنوعی مرتب شانه کشی شود، نیاز به نگهداری خاص دیگری ندارد و مدت‌های زیادی می‌توان به راحتی از آن استفاده کرد.

اجرای چمن مصنوعی در کرج

چمن مصنوعی نایلونی در کرج

چمن مصنوعی نایلونی نسبت به انواع دیگر چمن‌های مصنوعی با دوام‌ترین نوع چمن محسوب می‌شود. این چمن ها می توانند حتی بعد از گذشت ۱۰ سال از نصب، دوام و مقاومت خود را حفظ نمایند.

همچنین این چمن‌های مصنوعی در برابر دما مقاومت نسبتا خوبی از خود نشان می‌دهند، در کنار مزایای این چمن‌ها می‌توان به معایبی مثل گران‌ قیمت بودن این نوع از چمن‌ها و نیز سفتی پرزهای آن‌ها اشاره کرد.

در هر کجای کرج میتوانید از چمن مصنوعی استفاده کنید. از آنجا که شهرستان کرج در ۳۶ کیلومتری غرب تهران و در کرانه غربی رود کرج و در دامنه جنوبی رشته کوه البرز قرار گرفته‌است. کرج یکی از کلان شهرهای ایران می‌باشد. جمعیت این شهرستان 2413041 نفر می باشد. کرج پس از تهران بزرگ‌ترین شهر مهاجرپذیر ایران است و با توجه به جوان‌ بودن آن نسبت به سایر شهرهای بزرگ ایران، هم‌اکنون به‌عنوان یکی از کلان‌شهرهای کشور به‌شمار می‌آید.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم اطلاعات جامعی در ارتباط با مباحث مختلف پیرامون چمن مصنوعی به شما ارائه دهیم، اگر شما به فکر نصب چمن مصنوعی در حیاط منزل یا استخرهای خانه خود و غیره افتاده‌اید، می‌توانید با مطالعه این مطلب و مقایسه مزایا و معایب و نیز آشنایی با انواع مدل‌های چمن‌های مصنوعی برای خرید بهتر، راحت‌تر تصمیم گیری نمایید.

چمن مصنوعی در واقع همان محصول پادری است که با تغییر رنگ، کاملاً شبیه به چمن‌های طبیعی می‌شود. این چمن متراکم تر، مقاوم تر و نیازمند نگهداری بسیار کمتری است و مشکل رشد تخم چمن در زمین‌های غیر حاصلخیز را نیز حل کرده است. چمن مصنوعی در مناطقی به کار می‌رود که امکانات لازم برای رشد چمن‌های طبیعی فراهم نیست یا این که نگهداری آن به نحو مطلوب، غیرممکن یا مشکل باشد. این نوع کفپوش‌ها عمدتاً در استادیوم‌های ورزشی به کار می‌روند.

ویکی پدیا
4.5/5 - (2 امتیاز)

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا