برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

فروش شن در کرج | فروش شن شسته در کرج ، پخش شن در کرج

اگر برای ساخت و ساز ، نیاز به شن و ماسه دارید، کافی است با ما تماس بگیرید، ما اولین کلینیک ساختمان در کرج هستیم که فروش شن در کرج را با امکان ارسال به آدرس شما و تحویل در محل را انجام میدهیم.

شن و ماسه از زیباترین چیز هایی است که در طبیعت زیبای خداوند یافت میشود.

فروش شن و ماسه در کرج

فروش انواع شن در کرج

  • فروش شن بادامی در کرج
  • فروش سن نخودی در کرج
  • فروش شن شسته در کرج
  • فروش شن سیاه در کرج

 

پخش شن در کرج : تنها با یک تماس میتوانید شن مد نظر خود را سفارش دهید و در محل دریافت کنید.

 

موارد استفاده ی شن و ماسه در صنعت :

اما علاوه بر جنبه ی ظاهری وجود شن و ماسه و ضرورت وجود آن برای حیات موجودات زنده شن و ماسه از اهمیت فراوانی در صنایع فعال موجود در کشور برخوردار است.ا

انسان نیز مانند حیوانات برای ادامه ی حیات صنعت و تجارت به شن و ماسه نیازمند است زیرا بخش عمده ای از صنعت شیشه سازی و بتن سازی و سمباده سازی به شن ها و ماسه ها وابسته است.

همچنین برای تصفیه ی آب ها از شن و ماسه استفاده میشود.

در صنایع راه سازی و تاسیسات نیز از شن و ماسه استفاده میشود.در راه سازی ها تمامی موارد حتی بخش آسفالت نیز به صنعت شن و ماسه وابسته است.همچنین در برای چیدن آجر ها و موزاییک و کاشی نیز از شن و ماسه استفاده میشود.

شن عایق مناسبی در مقابل رطوبت است بنابراین برای جلوگیری از نفوذ رطوبت به سطح مود نظر مورد استفاده قرار میگیرد.

همچنین در کشورما از کف ساختمان لوله ها عبور میکنند بنابراین نیاز به تدابیری است که لوله ها را در مقابل مواردی که به لوله آسیب میرساند حفظ کرد بدین منظور پشم شیشه و نایلون مخصوص و همچنین ضد زنگ روی لوله ها میریزند.

علاوه بر موارد نام برده شده همیشه مقداری شن و ماسه ی غیر آهکی هم بر روی لوله ها میریزند این کار برای جلوگیری از آسیبی است که مواد آهکی موجود در ملات ممکن است به لوله ها وارد کند.

در صنعت ذوب آهن و تهیه و تولید انواع سموم نیز از شن و ماسه استفاده میشود.

مهم ترین کاربرد شن و ماسه در سازه های بتنی است .شن رودخانه ای و سنگ های ریزه ای شکسته در ساخت کوره های آهنگدازی استفاده میشود

.صنعت ساختمان سازی نیز به شدت تحت تاثیر وجود شن و ماسه است.رس و آهن سبب قرمز رنگ شدن ماسه میشود.

شن و ماسه ای که در ساخت سازه ها استفاده میشود باید در مقابل تمامی شرایط جوی مقاومت لازم را داشته باشد و در مقابل تمامی نیرو هایی که بر سازه وارد میشود نیز استحکام لازم را داشته باشد.

 

انواع شن و ماسه (ارسال شن در کرج)

همانگونه که گفته شد از شن و ماسه در صنعت ساختمانی نیز استفاده میشود.شن ها و ماسه هایی که در ساختمان سازی استفاده میشوند از دو طریق تهیه و تولید میشوند:

  • شن و ماسه ی طبیعی
  • شن و ماسه ی شکسته

همچنین ماسه هایی که در صنعت استفاده میشوند به سه گروه تقسیم میشوند:

  • ماسه های معمولی
  • ماسه های شسته یا دو بار شور
  • و ماسه های شکسته

جهت هماهنگی میتوانید با شماره 09210901627 در تماس باشید.

ثبت سفارش 09210901627

فروش آنلاین ماسه در کرج | فروش شن در کرج

در صنعت ساختمان سازی به دانه های ریز سنگی که دو میلیمتر یا کمتر قطر داشته باشند ماسه و به دانه های ریز سنگی که از دو میلیمتر بزرگتر باشند شن نخودی میگویند.

دانه های بزگتر از شش میلیمتر را نیز شن مینامند.

شن و ماسه ی طبیعی :

شن و ماسه های طبیعی رودخانه ای هستند و در بستر رودخانه ها یافت میشوند.

هر ساله رود خانه هایی که طغیان میکنند پس از فروکش کردن شن و ماسه های فراوانی را از خود به جای میگذارند.

این ماسه ها اول شسته و بعد سرند میشوند تا برای مصاف دیگر آماده شوند.این ماسه ها گرد و بدون گوشه در صنعت بتن ریزی جایگاه ویژه ای دارند.

به دلیل گرد بودن تمامی فضاهای مورد نظر را به خوبی پر میکنند و از مهمترین مواد در بتن محسوب میشود.

 

شن و ماسه ی شکسته :

این نوع شن و ماسه به صورت غیر طبیعی و به دست بشد تولید میشود.در مراکز صنعتی مجهز سنگ های بسیار بزرگ در دستگاهای سنگ شکن ریخته میشوند تا به قطعات بسیار ریزی تبدیل شوند که برای استفاده در صنعت مناسب باشد.

پس از شکسته شدن با استفاده از الک های مخصوص تفکیک صورت میگیرد.

این شن و ماسه ها به دلیل آسیاب شدن سنگ های بزگ دارای زاویه های تیز هستند گرد نیستند.

در مورد تهیه ی این نوع شن و ماسه باید دقت داشت که عدم استفاده از سنگ گچ سولفات ها و انیدریت در تهیه و تولید شن و ماسه مورد تاکید قرار گرفته است.

همچنین به هنگام انتخاب سنگ ها به منظور تهیه ی این نوع شن و ماسه باید دقت داشت که سنگ ها دارای نمک هایی که روی فولاد ها تاثیرمیگذارد نباشند زیرا در سازه ی بتن آرمه مشکل ایجاد خواهد شد.

همچنین از شن های شکسته در صنایع شیشه سازی – سنباده زنی – پی سازی در سازه ها و برای تولید ملات آجر ها استفاده میشود.

 

شن و ماسه ی شسته شده (دوبار شور)

هر چقدر که شن و ماسه بیشتر شسته شده و مواد اضافی آن بیشتر جدا شود بهتر است زیرا در شن و ماسه مقدار زیادی خاک وجود دارد این خاک ها مزیت و معایبی را به دنبال دارد به عنوان مثال عیب وجود این خاک ها این است که در صنعت بتن سازی ذره های خاک باعث میشود که ذره های شن و ماسه توسط سیمان به خوبی به هم نچسبد و این نقطه ضعفی برای صنعت بتن سازی محسوب میشود.

پس عدم وجود خاک در ماسه ها باعث استحکام ملات و بتن میشود.ولی در عین حال وجود خاک میان شن و ماسه مزیتی نیز به دنبال دارد .

خاک به دلیل ساختاری که دارد میتواند حالی خمیری شکل ایجاد کند بنابراین استفاده و کار کردن با ملاتی که حالت خمیری شکلی دارد برای ما بسیار آسان تر خواهد بود زیرا خاصیت حال پذیری ملات نیز از مواردی است که مورد توجه قرار میگیرد.

اما میزان وجود خاک در ملات نیز مهم است.خاک باید به میزان کمتر از 4 درصد موجود باشد اگر بیشتر باشد میزان در هم تنیدگی و چسبندگی ملات کم خواهد شد که در این گونه موارد سعی میشود با افزایش میزان سیمان مصرفی عدم وجود چسبندگی جبران شود ولی افزایش میزام سیمان در صورت وجود خاک مواد و مصالح را به هدر خواهد داد.

کاربرد هر کدام از انواع شن و ماسه متفاوت است و این تفاوت از ساختار ناشی میشود .

به عنوان مثال شن و ماسه های طبیعی گرد هستند و همانطور که ذکر کردیم فضا را به خوبی پر میکنند بنابراین هنگام ساخت ملات و بتن از این نوع شن و ماسه استفاده میکنیم.

همچنین در ساخت کاشی ها نیز از این نوع شن و ماسه استفاده میشود.

هنگام ساخت بتن شکل پذیری اولویت کار ما نیست و اولیت فاکتور مهم مقاومتی است که باید بتن داشته باشد بنابراین وجود خاک که مقاومت بتن را به خطر می اندازد باید در نظر گرفته شود .

در ساخت کاشی ها هم هدف اصلی مقاومت است .مقاومت و به هم چسبیدگی در ساخت کاشی ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است بنابراین شن و ماسه ی طبیعی دو بار شور برای این کار مناسب میباشد.

ماسه های شکسته شده هم کاربردهای گوناگونی دارند.مثلا در ساخت ملات دیوار چینی استفاده میشوند.

چون ابتدا چیدمان انجام میشود و بعد ملات روی کار قرار میگیرد پس ملات شکل پذیر مورد استفاده قرار میگیرد.انتظار ما از ملات سیمان از نظر مقاومت نسبی است ولی از بتن انتظار استحکام بیشتری را داریم.

شن و ماسه های کفی نسبت به مواردی که ذکر شد خاک بیشتری دارند بنابراین نسبت به مورد قبل شکل پذیری نیز دو چندان است. وجود خاک شکل پذیری را افزایش داده و در کارهای شیب بندی کف و همچنین در سیمانکاری های حرکت شمشه و کروم گیری مورد استفاده قرار میگیرد. و باعث ایجاد شیب قابل قبولی میشود ولی خاک این سیمان هم از نظز میزان نباید از 4 درصد فراتر برود.
شن و ماسه هایی که در کارهای معمولی ساختمانی در تولیدی ها وکارگاه ها استفاده میشوند به صورت دیگری دسته بندی میشوند ( ماسه نرم( که ملات اندود از آن ساخته میشود، و ماسه سنگریزه (ماسه زبر) نیز نوع دیگری از شن و ماسه است که به منظوراستفاده در روسازی در تهیه ی ملات بستر استفاده میشود.

آزمایش شن و ماسه

برای تشخیص و کسب اطمینان از شن و ماسه ی مصرفی آزمایش هایی روی آن انجام میگیرد.به عنوان مثال در صنعت ساخت و ساز پل ها باید توجه داشت که شن و ماسه از استحکام و مقاومت مناسبی در برابر نمک ها برخوردار باشد و این به این دلیل است که پایه های پل ها به شدت در برابر سولفات ها آسیب پذیر هستند.

ماسه ی مصرفی در مراکز عمومی پر رفت و آمد که احتمال سایش فراوانی وجود دارد باید مورد آزمایش قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که ماسه برای این مورد مناسب است.

مهم ترین آزمایشی که در مودر همه ی ماسه ها انجام میشود آزمایش تعیین میزان خاک رس و سایر مواد آلی و مواد اضافی موجود است.

روش هایی وجود دارد که به تعیین میزان ساییدگی و احتمال ساییدیگی کمک میکند ولی این روش ها لا اینکه تایید شده هستند نتایج مشخص و قابل استنادی ندارند بنابراین بهتر است شن و ماسه را به طورعملی مورد آزمایش قرار دهیم.

خصوصیات شن مرغوب چیست ؟

شن و ماسه ی آماده باید تمیز و بدون مواد اضافی باشد
باید در مقابل ساییده شده و تحلیل رفتن در گذر زمان مقاوم باشد
در برابرهوا زدگی باید استحکام لازم را داشته باشد
باید در برابر شرایط جوی و یخ زدگی مقاومت لازم را داشته باشد
دسته بندی شن ها از نظر دانه بندی :
الف – شن های درشت و زبر خرده سنگ ها
ب) – شن های گرد ( نخودی و بادامی
ج – شن های سوزنی شکل دارای طول بیشتری هستند
د- شن های پولکی که عرض بیشتری دارند و طول کمتری نسبت به شن های سوزنی دارند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سئو سایت در کرج، افزایش درامد با سئو حتمی است.

طراحی سایت ارزان در کرج فقط با 2 میلیون تومان

طراحی سایت در کرج

گل فروشی آنلاین ، تاج گل ، سبد گل ، ارزان

بالا
error: Content is protected !!